“Gdzie były i co robiły Twoje ręce?” »
kwi 242012
 

Producent antybakteryjnych żeli i mydeł marki Carex zaprosił szkoły z całej Polski do udziału w edukacyjnym projekcie Akademia Czystych Rąk Carex, który uczy dzieci, jak prawidłowo myć ręce.  Po zakwalifikowaniu naszej szkoły do udziału w projekcie otrzymaliśmy ciekawe  materiały edukacyjne. Na ich podstawie, we współpracy z pielęgniarką szkolną, wychowawczyni klasy III  przeprowadziła cykl zajęc  z higieny rąk, a uczniowie poprzez zabawę zapoznawali się z tematami: zdrowia oraz bakterii i wirusów. Wiedza przekazana za pomocą kolorowych quizów, rebusów i ćwiczeń, na dłużej pozostaje w pamięci dzieci i powoduje, że zwyczaj mycia rąk staje się nawykiem. Edukacja w zakresie higieny rąk to najprostszy sposób w jaki możemy dbać wspólnie o zdrowie najbliższych.
W celu uatrakcyjnienia zajęc ogłoszono w szkole konkurs plastyczny „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”. W kategorii prac indywidualnych zwyciężyła Dominika Cieślar z klasy II, w kategorii prac grupowych zwyciężyła klasa III. Ku naszemu wielkiemu zaskoczeniu i jeszcze większej radości zespołowa praca klasy III najbardziej się spodobała spośród wszystkich nadesłanych prac. Zajęliśmy I miejsce w tym ogólnopolskim konkursie, a  nagrodą jest   wycieczka dwudniowa  do Warszawy.
Tak więc dzieci z malutkiej szkoły również odnoszą duże sukcesy, o czym z radością informujemy!!  Barbara Stefańska

Sorry, the comment form is closed at this time.